Tarot

Tarot

INFORMACJE O TAROCIE ZNAJDZIESZ W:

www.TarotNet.pl

www.CzaryMary.pl

Salon Wróżb i Magii

W andrzejkowy wieczór wspaniale sprawdzi się Tarot, pełna magii talia 78 kart. Interpretacji kolorowych kart talii opartych na Tarocie Rdera Waita jako początkujący możemy podjąć się intuicyjnie, metodą skojarzeń symboli zawartych na obrazkach. Każda talia Tarota podzielona jest na dwie główne części: 22 karty Wielkich Arkan i 56 kart Małych Arkan. Wielkie Arkana w naszym rozkładzie będą mówiły o sprawach ważnych, przełomowych, o naszej wędrówce przez życie zaś Arakana Małe - o naszch codziennych sprawach, radościach i smutkach. Małe Arkana dodatkowo podzielone są na cztery kolory, zwane zwykle: Buławy, Kielichy, Miecze i Denary. Buławy to żywioł ognia i reprezentują incjatywę, wolę, bezpośredniość, przedstawiają również naszą seksualność. Miecze reprezentują żywioł powietrza, im przypisuje się wskazywanie na intelekt, naukę i dążenie do władzy. Kilichy zwiazane z żywiołem wody będa wskazywać na uczucia, emocje, wrażliwość i intuicję. Denary powiązane z żywiołem ziemi wskażą na pozycję materialną, także na związek z naturą.

Stwórzmy z wróżby mały rytuał. Zadbajmy o intymny klimat, rozłóżmy obrus przed rozkładem kart, zapalmy świece. Przetasujmy karty i skupmy się na pytaniu. Następnie, zwykle lewą ręką, wybierzmy do interpretacji jedną kartę - na najprostrzy rozkład, lub kilka kart według naszej potrzeby. Rozkład trzech kart może nam powiedzieć np. o przeszłości, chwili obecnej i przyszłości. Dodanie kolejnej karty może nam pokazać wskazówkę do podjęcia właściwej decyzji.

Jeśli obawiamy się, że nasza interpretacja nie jest kompletna, możemy sprawdzić jej trafność z podręcznikiem opisującycm znaczenie kart. Możecie się jednak zdziwić trafnością swojej wróżby i być może z czasem sami staniecie się wytrawnymi tarocistami.